Nokia i jej ekologiczne produkty

www.101filmow.pl

nokia_i_jej_ekologiczne_produkty.jpg

Aktualnie Nokia, podobnie jak wiele innych wielkich koncernów, zwraca uwagę na zagadnienie ekologii. „Zielone” myślenie jest nie tylko modne, ale przede wszystkim niezwykle istotne z punktu widzenia przyszłości naszej planety.

Nokia z pewnością zdaje sobie również sprawę z wizerunkowych profitów, jakie może czerpać podkreślając ekologiczny wymiar własnej działalności. Świadomość społeczna w tym zakresie stale rośnie, a konsumenci, którzy na co dzień segregują śmieci lubią również patrzeć na ręce przedsiębiorczym gigantom.

Ekologiczność działań można rozumieć wielorako. Na stronie fińskiego producenta telefonów znajdziemy informacje o tym, jak sama Nokia interpretuje to zagadnienie.

Możemy dowiedzieć się m.in.

że jednym ze sposobów na ochronę środowiska jest poprawa wydajności urządzeń. Nie sposób zaprzeczyć temu twierdzeniu – telefon, który działa dłużej na naładowanej baterii zużyje mniej energii elektrycznej.

Do tego Nokia używa odnawialnych materiałów do produkcji urządzeń, a także tworzy serwisy, które zachęcają do ekologicznego myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *