Wydajniej i bardziej eko

www.anetakicman.pl

wydajniej_i_bardziej_eko.jpg

Nokia, podobnie jak wiele innych firm związanych z rynkiem elektroniki użytkowej, chętnie podkreśla, że produkcję przedsiębiorstwa charakteryzuje myślenie ekologiczne. Wśród dowodów na własną ekologiczność, Nokia podaje m.in.

niektóre opcje dostępne w telefonach. Pierwszą „zieloną” cechą niektórych modeli jest to, że wyświetlacz automatycznie dostosowuje jasność do natężenia światła zewnętrznego. Dlaczego ma to mieć przełożenie na ochronę środowiska? Dlatego, że ekran nie będzie zużywał niepotrzebnej energii, gdy nie ma takiej konieczności.

Oznacza to dłuższy żywot baterii, rzadsze podpinanie ładowarki i w efekcie mniej spalonego węgla w elektrowni. Na podobnej zasadzie ma działać opcja oszczędzania baterii, a także ładowarka, która podobno ładuje telefon szczególnie efektywnie. Wymienione zalety dotyczą np.

modelu Nokia Lumia 820. Oczywiście poza profitami środowiskowymi, takie cechy są również wartościowe z punktu widzenia wygody użytkownika. Nikt nie lubi, gdy bateria jest wyczerpana po kilku godzinach używania telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *