Debiut Nokia Tune

debiut_nokia_tune.jpg

Od połowy lat osiemdziesiątych do połowy dziewięćdziesiątych, Nokia wypuszczała na rynek urządzenia, które były krokami milowymi w świecie telefonii komórkowej. Pierwszej rewolucji dokonał samochodowy model Senator, następnie pojawił się nieco lżejszy Talkman, aż wreszcie świat usłyszał o Citymanie, którego chętnie używał sam Gorbaczow.

Potem był miniaturowy – jak na lata, w których powstał – model 1011. A jaki był kolejny krok fińskiego koncernu? W 1994 roku światło dzienne ujrzała Nokia 2110.

Czym mógł zaskoczyć najnowszy aparat? Przyznać trzeba, że model ten nie był tak ważnym osiągnięciem jak wcześniej wymienione urządzenia. Zasłynął jednak z mniej praktycznych powodów, bowiem to właśnie z niewielkiego głośniczka Nokii 2110 użytkownicy po raz pierwszy mogli usłyszeć charakterystyczną melodię, która doczekała się później nazwy Nokia Tune.

Warto pamiętać, że melodia znana z produktów Nokii nie została stworzona na zlecenie koncernu. Jest to fragment istniejące wcześniej utworu, skomponowanego przez Francisco Tarregę.

Utwór powstał ponad dziewięćdziesiąt lat przed pojawieniem się modelu telefonu, w którym został po raz pierwszy użyty. Sprawdź również: hosting stron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *