Mikrotelefon od Nokii

www.eurohockey.pl

mikrotelefon_od_nokii.jpg

To co dziś wydaje się standardowym rozmiarem telefonu komórkowego, jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku nazywane było mikrotelefonem. Pierwszym urządzeniem tego typu była Nokia 1011.

Telefon został wyprodukowany samodzielnie przez fiński koncern, który w tamtych latach był bezkonkurencyjny na rynku przenośnych aparatów telefonicznych. Premiera Nokii miała miejsce 10 listopada.

Jeśli zestawimy tę datę z nazwą modelu, geneza tej ostatniej stanie się jasna. Nokia 1011 była istotnym krokiem naprzód.

Była też godnym następcą popularnego modelu Cityman, który robił furorę na całym świecie. Nowy telefon był znacznie mniejszy od poprzednika i jeszcze bardziej poręczny.

Wreszcie można było schować aparat do kieszeni i zapomnieć o jego istnieniu – dopóki telefon nie zaczął dzwonić. Nokii 1011 o wiele bliżej do znanych dziś aparatów telefonicznych, niż do pierwszych urządzeń tego typu.

W telefonie właściwie brakowało tylko jednego elementu, który dziś jest nieodłącznie kojarzony z Nokią – charakterystycznej melodii ustawionej jako domyślny sygnał dzwonka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *