Jak wyglądał Mobira Senator?

jak_wygladal_mobira_senator.jpg

Jak wyglądają dzisiejsze telefony komórkowe? Różnie, jedne są większe, inne mniejsze, mają odmienne rozdzielczości wyświetlaczy i klawiaturę QWERTY lub ekran dotykowy. Przede wszystkim jednak wszystkie nowoczesne urządzenia są bardzo poręczne.

Telefon można schować w kieszeni lub torebce i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie tylko może okazać się przydatny. W efekcie często nosimy komórkę przy sobie bez większego powodu – na wszelki wypadek.

Z pewnością nie postąpilibyśmy tak w przypadku pierwszego przenośnego aparatu, czyli Mobira Senator. To przełomowego dzieło Nokii nadawała się przede wszystkim do użytkowania w aucie.

Telefon można było zabrać w podróż, jednak potrzebował on stałego zasilania. W tym celu wykorzystywano zapalniczkę samochodową.

Co więcej, Senator zupełnie nie przypominał dzisiejszych, niewielkich urządzeń. Wtedy o minimalizmie jeszcze nie myślano.

Główną częścią telefonu była walizka, która ważyła niemal dziesięć kilogramów. Mobilne możliwości urządzenia były więc ograniczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *