Jak wyglądał Mobira Senator?

jak_wygladal_mobira_senator.jpg

Jak wyglądają dzisiejsze telefony komórkowe? Różnie, jedne są większe, inne mniejsze, mają odmienne rozdzielczości wyświetlaczy i klawiaturę QWERTY lub ekran dotykowy. Przede wszystkim jednak wszystkie nowoczesne urządzenia są bardzo poręczne.

Telefon można schować w kieszeni lub torebce i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie tylko może okazać się przydatny. W efekcie często nosimy komórkę przy sobie bez większego powodu – na wszelki wypadek.

Z pewnością nie postąpilibyśmy tak w przypadku pierwszego przenośnego aparatu, czyli Mobira Senator. To przełomowego dzieło Nokii nadawała się przede wszystkim do użytkowania w aucie.

Telefon można było zabrać w podróż, jednak potrzebował on stałego zasilania. W tym celu wykorzystywano zapalniczkę samochodową.

Co więcej, Senator zupełnie nie przypominał dzisiejszych, niewielkich urządzeń. Wtedy o minimalizmie jeszcze nie myślano.

Główną częścią telefonu była walizka, która ważyła niemal dziesięć kilogramów. Mobilne możliwości urządzenia były więc ograniczone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *